GoodWe GW10KAU-DT 10kW Three-Phase Solar Inverter
Model Number: GW10KAU-DT (SDT G2)
Model No GW10KAU-DT (SDT G2) Category Brand
Key features of the GoodWe GW10KAU-DT 10kW Three-Phase Solar Inverter
Specifications:
  • Max DC Input Power: 15kW
  • Max Input Voltage: 1100V
  • MPPT Operating Voltage Range: 140–950V
  • Max Input Current (per MPPT): 30A
  • Max AC Output Current: 16A